O nás

  Chalupu Ambra rodinného ubytování najdete úplně na konci osady Libínské Sedlo. Jednoduše vystoupáte z Prachatic směrem na Volary (hraniční přechod Strážný).

  Je možné se ubytovat ve čtyřech  2+2 lůžkových a jednom 2+1  lůžkovém  apartmánu vybavených kuchyněmi a vlastním sociálním zařízením. 

Umíme uspořádat svatební hostiny,oslavy a různá  setkání i hudbou. V celé chalupě je přísný zákaz kouření a manipulace s otevřeným ohněm.

  Hned pod chalupou začínaji cyklotrasy,  turistické stezky a v zimě rovnou na lyžích přejedete  do lyžařského areálu  ( pro začínající i pokročilé lyžaře )  nebo   na běžecké trasy.

 Kousek do vesnice a máte i vyžití pro Vaše děti na krásném dětském hřišti a hned vedle je i hřiště na veškeré míčové hry.

Máme i rybník, kde se v létě můžete vykoupat a v zimě si zabruslíte.

 

Proč je tak krásně na Šumavě ?

Protože zdejší zachovalá šumavská příroda je ideálním místem pro Váš odpočinek. A také zde můžete podkat bezvadné lidi. Přesvěčte se o tom na vlastní kůži.https://www.npsumava.cz/cz/

 

↓ Podívejte se, co Libínské Sedlo a okolí nabízí ↓

 

Jak se zabavíte v zimě ?

Lyžaři ocení upravené lyžařské stopy v blízkosti chalupy a pro rodiny s dětmi  je zde lyžařská sjezdovka pro nejmenší  sousedící se sjezdovkou pro dospělé, která je strmá a  dlouhá  asi  300 m.
Možná je i  návštěva rušnějších skiareálů  Churáňov (cca 40 km)  a Lipno-Kramolín (cca 60km).Z německé strany jsou v rámci stejné vzdálenosti dostupná i lyžařská centra Mittendorf, nebo Hochficht.

Běžkování

Lyžařské běžecké trasy v okolí Prachatic lze nastoupit při dobrých sněhových podmínkách již na okraji města, tzv. tankovou cestou Pod Cvrčkovem - trasa D1, která pokračuje k místu Pod Perlovicemi s napojením na okruhy D, C a spojovací trasu F. Dále jeden kilometr nad Prachaticemi na Lázních sv. Markéty trasou E, která se napojuje U Sedélka na okruhy A a B. Běžecké trasy jsou udržovány a protahovány sněžným skůtrem ktery podstatně zkvalitnil lyžařskou stopu na jednotlivých trasách.
Možnosti parkování a občerstvení v těchto lokalitách najdete na Mapě lyžařských tras v okolí Prachatic. 

https://www.prachatice.cz/n_turzim_lyze.html
https://www.bilastopa.cz

 

 

Sjezdování  pro malé i velké lyžaře

V areálu jsou čtyři sjezdovky, které jsou všechny uměle zasněžovány, upraveny rolbou Prinoth a osvětlené na večerní lyžování.

Je zde kde se občerstvit i zahřát

Provozní hodiny:
Sobota 9.00-12.00 /13.00-17.00
Neděle 9.00-12.00/13.00-17.00

Večerní lyžování: Středa, pátek,sobota 17.00-20.00


V období vánočních a  školních prázdnin je zajištìn celodenní provoz.
Možnost zajištění individuálního provozu pro skupiny mimo tyto hodiny je samozřejmostí !!!
(Platí pouze při příznivých sněhových podmínkách)

https://www.skilibin.cz

 

Jak se zabavíte v létě ?

Na letní dovolené se můžete procházet  turistickými stezkami v okolí, provést  turistický výšlap na rozhlednu Libín nebo navštívit lanový park Libín, který přitahuje turisty  z dalekého okolí.  Pro milovníky cykloturistiky  jsou zde vyznačené cyklistické stezky. Koupat se můžete v našem rybníce nebo nedaleko v Křišťanovicích a Prachaticích. A  lesní procházky? Všude, kam oko pohlédne .

 

Pěškování

https://www.prachatice.cz/n_turistika_pesi.html

 

TRASA č. 1 - na Libínskou rozhlednu
TRASA č. 2 - k Husovì lípì
TRASA č. 3 - architekturou J. Bursy
TRASA č. 4 - ke Křišťanovickému rybníku
TRASA č. 5 - na zámek Kratochvíle
TRASA č. 6 - za zbytky kláštera
TRASA č. 7 - na zříceninu hradu Helfenburg
TRASA č. 8 - po jihočeských vesnicích na poutní místo Lomec 

https://www.prachatice.cz/n_turistika_kolo.html

Lanové centrum

 

1,5 kilometru dlouhý lanový park s více jak osmdesáti překážkami, skládá se ze šesti  tras
1.trasa "dětská trasa"
2.trasa "horní trasa"
3.trasa "panoramatická"
4.trasa "technická"
5.trasa "Flying Fox"
6.trasa "Big  flying"
Adrenalinová věž : ,,Lezecká stěna" a ,,Obří houpačka"

Duben-Květen-Červen Sobota - Neděle 10.00-17.00 hodin
Červenec-Srpen Každý den 10.00-17.00 hodin
Září-Říjen-Listopad-Prosinec Sobota-Neděle 10.00-17.00 hodin
O svátcích a prázdninách Každý den 10.00-17.00 hodi

https://www.adrenalin-libin.cz

Rozhledna Libín

Rozhledna na vrchu Libín patří k nejstarším u nás. Libín je 1096 metrù vysoká hora 4 km jižnì od Prachatic. Je nejvyšším vrcholem Šumavského podhúří a nabízela vždy nádherný kruhový výhled. Byla postavena v roce 1883 Šumavským klubem turistů. Byli v něm hlavně Němci bydlící v Prachaticích a okolí. Byla stavěna podle návrhu vídeňského architekta Vyskočila a jelikož v témže roce slavili zásnuby habsburský korunní princ Rudolf s princeznou Štefanií, dostala rozhledna název Rudolfova věž. V roce 1894 byla pro větší pohodlí turistů postavena hájovna, v níž se mohli občerstvit. V roce 1935 dostal rozhlednu do správy Klub československých turistù, v plánu byla rekonstrukce věže, při které by byl vrchol zastřešen a vyrostla by na něm prosklená terasa. Díky válečným událostem z toho sešlo. Proto je její dnešní podoba autentická. Na konci 20.století dostala nový bílý nátěr a když se do ní opře sluneční svit, stává se nepřehlédnutelnou dominantou okolí. Je vysoká 27 metrù a na její vyhlídku, která je ve stejné výšce vede 138 schodů. Kruhový výhled zahrnuje kromě Šumavy a blízkých Prachatic také Novohradské hory, Českobudějovickou pánev, horu Kleť, Písecko, Strakonicko a Brdskou vrchovinu. V případě velmi dobré viditelnosti vystupují na jihu alpské vrcholky. Rozhledna na Libínu je přístupná po celý rok.

Další informace o rozhledně
typ stavby - kamenná rozhledna , vznik - 1883
přístup - Přístupná po celý rok v otvírací době přilehlé chaty
výška věže - 27 m , výška vyhlídkové plošiny - 27 m , počet schodů - 138

Aquapark Prachatice - veřejné koupaliště Hulák

  • ČERVEN od 13:00 hod. do 19:00 hod.
  • ČERVENEC a SRPEN od 10:00 hod do 20:00 hod.

 

Dále doporučujeme odkazy:

https://www.bilastopa.cz
https://www.kudyznudy.cz

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.